piątek, 5 września 2014

1.EFEZ IZMIR...MIĘDZYNARODOWY FESTIVAL BALONOWY 09.09-17.09 2014

Wszyscy czekamy z zapartym tchem na  otwarcie 1 ego w Izmirze. Efezie czy w ogóle w Turcji  projektu Międzynarodowego Festiwalu Balonów.

To jest to na co Efez i Izmir zasługują,,,by Świat zwrócił swój wzrok na ten przepiękny region egejski z perłą Świata Antycznego oraz  na Serce tego regionu jakim jest Izmir!NARESZCIE!!!

Festiwal rozpoczyna się oficjalnym otwarciem w Selczuk 8.09 a następnie w DZIEŃ ZWYCIĘSTWA IZMIRU...lotem balonow nad Izmirska Zatoka...

Imprezy towarzyszące oraz pokaz nocny Balonow tzw. NIGHT GLOW będą miały miejsce codziennie od rana 7.00 do godz, 24.00


Tutaj podaje link na stronę organizatora imprezy

http://www.turkeyballoonfiesta.com/

Pokazy ze Świata :

http://www.youtube.com/watch?v=vSWB1S3CSWo&noredirect=1&hd=1


Ja ze względu na MARATON wycieczkowy Efez, Istanbul  bedę przebywała przede wszystkim w Istambule i pojawiała się w tym regionie na oprowadzanie po Efezie. Mam nadzieję, że chociaż 8 i 9 uda mi się złapać jakieś foty ,,, przed wycieczkami do Efezu i w  ich trakcie . Tak bym mogła się z Wami podzielić nimi tu na blogu.Kto może niech przybędzie by podziwiać to niecodzienne zjawisko. W Polsce w Lublinie i Lesznie jak i w wielu innych krajach też się ono odbywa . Jednak tu nad Efezem i Zatoką Izmirską pokaz  i zawody te będą miały inny wymiar.

POZDRAWIAM :)

05.09.

UWAGA Z OSTATNIEJ MINUTY....Dzis organizatorzy Festiwalu Balonowego powiadomili mnie, ze z przyczyn od nich niezaleznych, Festiwal zostal odwolany ! Dzieki komu i czemu, nie mozemy zareklamowac Izmiru oraz Efezu ( jako kandydata na liste UNESCO) ?!

Mnie to zajechalo polityczna potyczka...niestety, wcale sie nie zdziwie, gdy nastepnym razem nas poinformuja, ze festiwal odbedzie sie np na Kapadocji czy w Trabzon, Tam gdzie glosy dostaje partia bylego premiera a dzisiejszego prezydenta . O wyborach dopiero napisze...narazie wychodze ze stresu i nawalu zlecen.

Przykro mi, ze festiwal odowolano, dlugo sie na niego nastawialismy psychicznie.Wszyscy bylismy gotowi ...i co? Coz jak to ktos skomentowal....tutaj jest Turcja...nic nas juz nie powinno dziwic! a jednak!Brak komentarzy: