sobota, 11 października 2014

ŚWIAT CUDÓW I DZIWÓW ...POLITYCZNO - SPOŁECZNYCH...POCZĄTEK APOKALIPSY CZY ` WYCHODZI SZYDŁO Z WORKA`...JAK ZWAŁ TAK ZWAŁ ...


Witajcie,

Długo nie pisałam, bo co tu ukrywać krucho u mnie z czasem ( powiecie pewnie... jak zwykle...) , niestety takie są fakty.

Przerzucam się między regionami, raz Efez, raz Istambul, dzwonią by zrobić Pamukkale czy Didim Milet Priene...a ja zawsze odmawiam , bo mnie nie ma w okolicy.

W trakcie podróży spotykam się z różnymi osobami, rozmawiamy czasem, miło się do siebie uśmiechając. Lecz wcale nam nie jest do śmiechu.
To co się dzieje na Świecie, nie napawa nas bynajmniej optymizmem, jednak dochodzi do tego wszystkiego i nasze własne podwórko. Kiedyś posprzątane a teraz....ktoś na nim wszystko porozwalał.Powsta zamęt i niezręczny chaos...czas mija nam niby normalnie...ale nie...my oczekujemy co będzie dalej. 

TURCJA PO WYBORACH...

Nie będę tu komentować jakim fiaskiem były wybory w tym kraju. Media rozpisują się na ten temat już od Sierpnia. Od siebie dodam tylko tyle, że znów wyszła na jaw ` olewajska natura turecka` , brak wizji przyszłości, nawet tej najbliższej. Tym razem nie był potrzebny kot , na drutach wysokiego napięcia by prąd obciąć i dać możliwość popełnienia przekrętu w liczeniu głosów całej Turcji :)
Wystarczyły WAKACJE ,,,,wyborcy, którzy tak  bardzo psioczyli  na portalach społecznościowych na tych co oddadzą głos AKP,  jak przyszło co do czego sami wyłożyli się na leżakach we wszelakich resortach  wypoczynkowych Turcji. I po fakcie... PŁACZĄ.

SPOŁECZEŃSTWO ...

TURBANIZACJA ...

( Pod nazwą turban, rozumiemy nakrycia głowy kobiet , bardziej konserwatywnych )

Nastąpił nagły przypływ i wzrost wszelkiego typu ludzi w  dziwacznych ubraniach jakie świat mułzumański mógłby sobie wymyślic.Widać ich zwłaszcza na ulicach Istambułu. Mnóstwo obcokrajowców jak również Turków, którzy rozpoczęli powrót do średniowiecza...tak...do średniowiecza. Stworzyłam mały album MODA ISTAMBUŁU  2014 , wrzucę parę zdjęć przy okazji. Moich i znajomych mnie fotografów.

Rozpoczęły się przetargi, czy należy 10  letniej dziewczynce założyc tzw. turban czyli nakrycie głowy, czy też nie. U nas w Polsce GENDER na tablicy a tutaj TURBAN.
Zjawisko TURBANU przybrało na mocy. Nakrywają się te kobiety co uważają to za nakaz ze stron Koranu oraz te, które wspierają dzisiejszego Prezydenta E. w dążeniach w niewiadomym dla nikogo  z nas kierunku. Nakrywa się główki nawet tych mini dziewczynek, które do przedszkola chodzą.  Z tym, że nie jest to jeszcze , aż tak powszechne zjawisko. Na tzw. TAPECIE...jest walka słowna...tych co są przeciwni TURBANIZACJI, przekłamaniom związanym z TURBANEM kontra, Ci co uważają, że turban to jedyne właściwe wyjście ( pomyłka,,,,ale niech sobie tak myślą. Ich prawo ).Co raz więcej pań nakrywa głowę niejednokrotnie dla pozoru. Taka @ turbanowa hybryda , która robi wszystko to co niedozwolone ...POTOP SYRYJSKI...

Od momentu zamieszek w Syrii, do Turcji napłynęło blisko 1.5 mln ludzi z okolic Syrii. Prezydent nie otworzył bram dla Turkmenów, którzy chcieli bezpiecznego dachu nad główą. Za to niedawno jak 2 dni temu otworzył bramy ludności z Tzw. Kobane...AYN EL ARAP ( Wiosna Arabska) to właściwa nazwa miasta na pograniczu Syrii i Turcji. Ludność , która napłynęła to Kurdowie. Ci sami co w 2012 wyrwali z rąk Syryjskich Ayn El Arap...czyniąc w mieście kanton kurdyjski. Teraz ISIS wtargneło do Konbane a w Turcji zaczęły się zamieszki kurdyjskie w różnych miastach. Palono flagi tureckie, demolowano budynki, podpalano samochody. DLACZEGO ? B o mieszkający tu Kurdowie, żądają od rządu E, obrony Kobane oraz dostarczania im korytarzem z Turcji posiłków i wody! W Turkach zawrzało,,,a jakby inaczej. Turkemnów nie wpuszczono,,,a to Ich krew a za to wpuszczono tych, którzy w 2012 stąd wyruszyli do nowego kantonu .,..KOBANE. Nie wypisuję tu wszytkiego co wiem. Jest tego zbyt dużo. Jednak tak w uproszczeniu podaję informację ....skąd  tu w Turcji mamy zamieszki.
Gdyby Syryjczycy pozostali w przeznaczonych dla nich miejscach, nie byłoby ich tylu żebrających po ulicach całej Turcji. Zwłaszcza Istambułu a nawet Izmiru. Tam, gdzie przygotowano im namioty, była woda i posiłki dostarczane przez rząd.
Tymczasem wyparli żebraków tureckich, których nie było wielu. Teraz pozostały czepiające się dzieciaki . kurdyjskie i syryjskie. Dorośli uciekający się do podstępów żebrackich typ. jestem kaleką. Tym czasem mają kończyny.
 Nie ma miejsca, gdzie by ich nie było. Nieciekawy zapach towarzyszy im wszędzie dookoła.

Ci co nie mają pieniędzy nocują w parkach i na ulicach. Ci co pracują mają problemy egzystencjonalne. Nie mogą się leczyć w szpitalach, wynajmować mieszkań itd. Obowiązkowa stała się nauka języka. Znam Syryjczyków, którzy nie kontaktują się ze swoimi rodakami, gdyż każdy ich kontakt jest śledzony przez resztę społeczeństwa.

Takie życie.
Psychoza wisi w powietrzu. Mieszkamy nie wiedząc gdzie,,,zadajemy się z nie wiadomo kim...mało kto, jest tym kim był.

TURCJA STAJE SIĘ  ŚREDNIOWIECZNYM ŚWIATEM ARABSKIM...Przeplatanym nowoczesnym życiem. CO dalej ?

NIE WIEM...


Brak komentarzy: