czwartek, 23 lipca 2015

....IZMIR i jego walory wypoczynkowe...oraz NAJ NAJ plaże,FOCA, SEFERHISAR, OZDERE, KUSADASI, SELCZUK.

Jesteśmy już w połowie sezonu. Ja zdążyłam zaliczyć w swej wielkiej mądrości porażenie słoneczne i poparzenie. Opowiem przy okazji.Tak się kuruję  i nie bardzo mi to pisanie wychodzi, ale nie mogę pominąć tematu, które palaże w Turcji są dla mnie NAJ NAJ. Nic nie przebije micro klimatu tego region, jak i bogactwa wód termalnych ale przede wszystkim...Okolice Izmiru mają przepiękne plaże, Przykro się robi człowiekowi jak widzi, że ludzie nie wiele się orientują, gdzie faktycznie warto spędzić urlop. W ciszy i spokoju w zakamarkach egejskiej baśni.

Izmir słynie w całej Turcji, z kosmopolitycznego światopoglądu, świętego spokoju i piękna przyrody. Nie tylko plażami może się pochwalić ale i antycznymi miastami, oraz wspaniałaymi Górami Nif I Spil. Kilkoma  nieczynnymi już wulkanami też.

W okolicy Izmiru , w samym Izmirze nie mamy plaż, lecz w okolicznych miejscowościach. Dojazd ułatwiają nie tylko autobusy miejskie ale i szybki pociąg zwany Izban. Jak i normalny pociąg relacji Izmir-Selcuk.Izbanem do Starej Foczy, czy autobsem do Kusadasi lub Cesme.

Mamy centrum Serfingu w Alacati , oraz piękne plaże w Cesme, Foczy, Sleczuk, Seferhisar, Ozdere oraz w Parku Narodowym Kusadasi-Didim. Co prawda Kusadasi nalezy już pod Aydin. Jednak z Izmiru jest blisko bo raptem 100 km. Nie jest zle.

Uspokajam wszytskich, że to co dzieje się na granicy z Syrią jest od nas oddalone o blisko 2800 km. To tak jak 2 razy z Katowic do Istambulu. Nie mamy tu żadnych zajść ani terroru. Służby specjalne pracują dzień i noc. Trochę więcej informacji podam jutro.

Tak to wytlumacze, Zbieram sie do pisania ale wciaż cos innego sie dzieje.

 

Brak komentarzy: