wtorek, 23 kwietnia 2013

UWAGA OSZUSTWA PRZY KUPOWANIU WIZ!!!


UWAGA OSZUSTWA PRZY KUPOWANIU WIZ!!!

Ostatnio moje wpisy na blogu to same ostrzeżenia. Nie czuję się z tym dobrze. Nie chciałabym by wszyscy co przyjeżdżają do Turcji mieli w umyśle oszustwa na innych i , że każdy chce ich oszukac. Jednak nie mam innego wyjścia, gdyż czuję, iż jestem zobowiązana  udzielac tego typu ostrzeżenia jak i radzic co można zrobic.
4 dni temu moi turyści , którzy przybyli do Istambułu po raz pierwszy. Zaraz na wstępie zdążyli doświadczyc bardzo nieprzyjemnego zajścia.
Kupując wizę dla siebie i żony mój turysta podał celniczce banknot 50 euro za 2 wizy powinien zapłacic w sumie 30 euro. Tym czasem celniczka wzięła pieniądze, podała wizy i zakasowała sobie 20 euro reszty, twierdząc, że wydała już resztę. Usiłując zrobic  klientowi tzw. wodę z mózgu!

Nie do pomyślenia, ale się stało. Na nas wszystkich jakby ktoś kubeł zimnej wody wylał. Szok do dziś dnia.

Ja tej sprawy tak nie zostawię. Zwłaszcza, że opis celniczki mam dokładny. Godzina i dzień też wiadome.
Wiem. że to tylko będzie zgłoszenie a oni sprawie będą chcieli łeb ukręcic. W końcu , kto wie ile za tym osób stoi i ilu turystom dziennie się takie rzeczy przytrafiają.

WODA NA OCHŁODĘ Z WRAŻEŃ...TURCY CZĘSTO STOSUJĄ WODĘ JAK SIĘ NAGLE CZEGOŚ WYSTRASZĄ...

UWAGA! Wjeżdżając do Turcji miejcie przygotowane odliczone pieniądze 15 euro w papierku. Mogą odmówic przyjęcia monet.Rząd uruchomił też linię internetową, gdzie można dokonac zakupu wiz turystycznych . Inne wizy jak studenckie czy pracownicze nadal zakupowac należy w Konsulacie.


tu link do e vizy w j. angielskim. Na tej stronie znajdziecie wszelkie szczegółowe informacje dotyczące aplikacji wizowej.

http://www.evisa.gov.tr 

Monika Szklanny-Kaçar
Profesjonalny Przewodnik wycieczek w Turcji
Organizator imprez i wycieczek .

Brak komentarzy: