czwartek, 22 listopada 2018

TOLERANCJA PO POLSKU! a TOLERANCJA PO TURECKU

DŁUGO SIĘ ZBIERAŁAM DO NAPISANIA TEGO POSTU.
Co chwilę jakaś wiadomośc, o tym, że źle się dzieje to tu to tam. Wszystkiemu są winni Ci co wyznają wg, naszych rodaków, INNEGO BOGA?? Cóż ja osobiście wiem o innym Proroku, lecz dla mnie Bóg ten sam. Jednak to nie nowina, że tolerancja w Polsce to GATUNEK POD OCHRONĄ. Islamiofobia się szerzy! Jak szkoda, że mamy tak krótką pamięć historyczną. Nie tyle krótką co wybiórczą.Pamiętamy tylko to co chcemy.

Zapominamy o ciemnych i białych plamach historii. Jak czytam na Face Booku posty niektórych to robi mi się niedobrze ....ręce opadają, jaki poziom prezentują sobą nasi rodacy , zwłaszcza Ci z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francjii czy Holandii , komentujący pod postami RMF24 o np. Ataki Isis w Tunezji . Nie komentuje już samego RMF, że ich wiadomości są czasem żenujące, że są stronnicze I nie bardzo wiem co mają na celu. Skłocic ludzi czy siać zamęt I straszyć wszystkich co to się nie dzieje. W sumie chyba jedno i drugie. W końcu po to są media, a RMF zalicza się do tych nieżetelnych i stronniczych.

Zaczynam się zastanwiać czy dlatego też ich czytelnikami stali się ludzie o niskim poziomie ...I braku ogłady. Braku szacunku do innych ,
do wyznania, koloru skóry, orientacji seksualnej?
To nie tajemnica, że tolerancja nie jest naszą najmocniejszą stroną, jako, że nie dziedziczy się tolerancji genetycznie ale uczy przez lata, śmiem twierdzić, że wiekszości naszych rodaków idzie to tak opornie , że starch nawet pomyśleć, jak żyją obcokrajowcy w Polsce.

Jak bardzo oburzają się Ci co to są żle traktowani w krajach , gdzie mieszkają, lecz sami nie traktują lepiej nikogo do okoła.

Mały procent moich rodaków posiada  w sobie zrozumienie dla innego człowieka, empatię oraz to co zwiemy TOLERANCJĄ.

Turcy są niecierpliwi w kolejkach i na ulicach. Tu kierowcy sadzą, że mają pierwszeństwo nad pieszym w dodatku na przejściu. To co, że zielone światło.

Jednak poza tymi dziedzinami niepokoju Turcy są nad wyraz cierpliwi i tolerancyjni. Na głowę im można wskoczyc i nic nie powiedzą. Nie afiszują się z odmiennością preferencji seksualnych...starsi ludzie są na to mniej tolerancyjni. Za to, że zrozumieniem podchodzą do ułomności psychicznych bądź fizycznych u innych.
Nie przeszkadza im kolor skóry bo sami są jak kolorowa mozaika. Nie tolerują arabów ...to główny tu problem ale musza ich znosić. W Polityce tolerancja ulega transformacji i ma na imię...bezmyślność.

Wielu Turków odstępuje od praktyk religijnych w meczetach lub ich wcale nie uskuteczniało i  przechodzi tarnsformacje religijne w Chrześcijan.Dla nich religia Chrzescijańska to dobro i przykład tolerancji.

Tak , tak być powinno ale czy faktycznie jest. Jeżeli nie jest to szkoda. Gdyż tolerancji ja uczyłam się długo od Turkow.

Brak komentarzy: