wtorek, 18 listopada 2014

NOWE DZIEJE AMERYKI ORAZ OBALENIE KOLUMBA Z ROLI ODKRYWCY TEGO KONTYNENTU...

To zabawne, że jeszcze kilka lat wstecz, ktoś usiłował udowodnić Światu, że Kolumb miał " korzenie polskie". Jeszcze wtedy wydawało mi się to swoistą parodią. Jednak, nie mnie było o  pochodzeniu Kolumba decydować.
Sądziłąm, że raczej nikt już większej bzdury nie wymyśli. A jednak!
 Zrobił to kilka dni temu sam prezydent Turcji. Tak ten sam , któremu wydaje się, że Sułtanem i Kalifem zostanie. Ten sam. który wybudował sobie za pieniądze podatnika Pałac o 1000 pokojach a, że się z trudem w nim pomieści jego EGO to postanowił dobudować jeszcze mniejszy pałacyk by zyskać 250 pokoji więcej. Pewnie na HAREM :)
Zaciągając tym samym niebotyczny dług u społeczeństwa ' w budżecie .
 Powierzchnia pałacu to ponad 700 tys m kw. Takie  ok 60 stadionów. Tyle miał wcześniej Pałac Topkapi, ale potem został okrojony DO 80.000 m kw. Powrót do przeszłości z wielkim rozmachem? Ależ owszem. Z wielkim hukiem. Gdyż już zaczęła się nagonka mediów oraz partii w Parlamencie, Lecz nie o Pałacu chcę tu pisać, To tylko taki odnośnik do stabilności `psyche` prezydenta.

Prezydent...to brzmi dumnie. Jednak wiemy, już z doświadczenia, że nie raz przyszło się nam wstydzić za głowę państwa. Od 2002 roku tu w Turcji wstydzimy się co raz bardziej. Wcześniej Premier a potem Prezydent. Nigdy jego wypowiedzi nie zgadzają się ze sobą na przestrzenii lat. Stale przemawiają przez niego inne głosy, które z pewnością należą do różnych postaci. Żyjemy w jakiejś dziwnej bajce. Nie bardzo wiedząc w jakiej. Jak Alicja w Kraine Oz , siedzę i dumam, w co wdepłam.


                                          Komiksowa postac w Niemieckim wydaniu.Tym  razem  szef powalił z nóg cały Świat, zatrząsł kontynentami. Mało, że stwierdził, że Ameryke arabscy mułzumanie odkryli,  to jeszcze, że na Kubie przydałby się meczet a pierwszą rzeczą jaką ujrzał Kuby na horyzoncie Amerykanskiego kontynentu ,,,na wzgórzu było nie co innego jak meczet!

Z Kuby na drugi dzień po jego wypowiedzi, przyszła nota stanowczo stwierdzająca, że nie ma mowy,  by głowa innego państwa , narzucała swoje zachcianki i godziła w suwerenność innego panstwa. Podpisaly się władze Kuby!

SWIAT ZAREAGOWAŁ RÓŻNIE...lecz raczej wszyscy z rozbawieniem. Tragifarsa komiczna:

Hiszpania poprosiła Prezydenta o dowody na swoja teze.
Podobno Irak ma ewentualnie ujawnić tajną dokumentację, jak to arabski świat zdobywał Biegun Polarny :)
 Arabia Saudyjska, poprosiła by sie zajał zbadaniem iramid Azteckich , bo tam też coś ciekawego z tego wyniknie. Stwierdzili, że na wieki zaniedbali tamte tereny ale z pomoca Prezydenta Turcji znów będzie można się zająć tamtą stroną Świata.

Oczywiście tego typu świadczenia czy reakcje są do przewidzenia, jako, że ta żenada nie ma końca. My bawimy się już nowymi rewelacjami historycznymi od kilku dni. W takie dni widac, że Turcy są bardzo kreatywni a poczucie humoru nie ma granic.


Tu zacytuje ( TLUMACZENIE NA SZYBKO)  mojego kolegę po fachu, przewodnika i archeologa..; tłumaczę co napisał, lecz nie zamieszczam tureckiego tekstu, z przyczyn bezpieczeństwa własnego. Wiecie, sami, że teraz w internecie sami szpiedzy.


OTO CO NAPISAŁ JAK MU NERWY PUŚCIŁY :

TAK JAK TO POWIEDZIAŁ NASZ SZANOWY PREZYDENT, AMERYKI NIE ODKRYŁ KRZYSZTOF KOLUMB, LECZ W 1178 ROKU ARABSCY MUŁZUMANIE. SETKI LAT PÓŹNIEJ KOLUMB, KTÓRY SIĘ WYPRAWIŁ DO AMERYKI, ZOBACZYŁ NA WZGÓRZU MECZET. RÓWNOCZEŚNIE SPOTKAŁ SIĘ Z MUŁZUMAŃSKIMI INDIANAMI. POTEM W 1615 ROKU, ROZPOCZETO W AMERYCE PRACE BY WYSŁAĆ STATEK W KOSMOS, PRCE NAD PIERWSZYM STATKIEM  W HUSTON ZAMIAST NIEWIERNYCH DUŻO WCZEŚNIEJ ZACZĘLI MUŁZUMANIE. ZANIM AMERYKA DOTARŁA NA KSIĘŻYC 1712 TO MUŁZUMANOM , KTÓRZY ZBUDOWALI PIERWSZY STATEK KOSMICZNY, WCZEŚNIEJ UDAŁO SIĘ DOTRZEĆ NA KSIĘŻYC. ŚĆIŚLEJ MÓWIĄC W 1696 ROKU ZAMIENILI W URZĄDZENIA RADIOWE , KOMPUTERY I TELEFONY KOMÓRKOWE. W DODATKU, W 1543 ROKU MUŁZUMANIE AMERYKAŃSCY WYPRODUKOWALI ZDALNIE STEROWANE LASEREM RAKIETY, SILNIKI ODRZUTOWE, ROZWINĘLI TECHNOLOGIĘ KOMPUTEROWĄ, WYNALEŻLI BATERIE SŁONECZNE, TELEFONY TAKIE JAK NP IPHONE 5 . DOKONALI PRZESZCZEPU ORGANÓW ORAZ STATKI PODWODNE DZIAŁAJĄCE NA ZASILANIE NUKLEARNE.


        TO CO NASA UKRYŁA PRZED CAŁYM  ŚWIATEM...MECZET NA KSIĘŻYCU...ŻYWE
        ODBICIE HAGIA SOFI  wg. mego rozpoznania architektura Osmańska czyli ok 15-16 wieku.
      Sami powiedzcie, jak tu funkcjonowac normalnie?  Moim zdaniem, dobrze by było by przy kolejnej wizycie sznowny SZEF zabrał ze sobą specjalistę od historii. Tak by mu pomógł pozbierac rozsiane w jego głowie informacje, gdyż i w tym temacie nie ma kompletnie  rozeznania. Nie wiemy z resztą jakie ma wykształcenie. Skąd pochodzi i jak zakończy.
PIERWSZY, KTÓRY ODCISNĄŁ STOPĘ NA KSIĘŻYCU BYŁ JANCZAR OSMAŃSKI AHEMT AGA.

Teraz od przyszłego roku w podrecznikach szkolnych dzieci tureckich  ma nastapic zmiana, jako, że Kolumb zdobywcą Ameryki nie jest to będzie nią AMERIGO VESPUCCI. Taaa ten sam co Kolumba zaopatrywał na prośbę króla Hiszpani na 2 kolejne wyprawy.Brak komentarzy: