wtorek, 19 lipca 2016

KOMUNIKAT SPECJALNY DLA TURYSTÓW


Od rana dostaję e maile oraz telefony, z zapytaniem co ja uważam na temet bezpieczeństwa w Turcji.
Chociaż przebywam w Polsce , jestem w stałym kontakcie ze znajomymi w Turcji. Prócz Istambuło oraz Ankary, w reszcie miast nie było zdarzeń nawet podczas puczu.

Prócz tego w Izmirze, strażnicy demokracji i popierający rząd dali obraz temu co moglibyśmy uznać za idealny obraz rządów w Turcji. Weszli na historyczną wieżę w Izmirze, na symbol miasta, i ukradli zegar podarowany przez Wilhelma I Księcia Prus , Sułtanowi. Wymontowano również krany z , które znajdowały się nad zabytkowymi wanienkami na wodę. W dodatku zdemolowali drzwi wieży.

To, że mnie przewodnika i mieszkańca tego pięknego miasta trafia szlag, to nie powinno dziwić. Nie wiem co będzie dalej , wątpię, że złodziei złapią, gdyż w Turcji najwięksi siedzą najwyżej i nie takie rzeczy im przebaczono.

Doprawdy jednak większość Turków to na wskroś uczciwe osoby. Nie przywłaszczają sobie łatwo cudzych rzeczy. Jak coś Wam upadnie to za Wami pobiegną. Tylko nie w Istambule tam a to specjalnie nie liczcie.

Co do podróży to śmiało ruszajcie w swoje wakacyjne  strony. Nie zapominając , że w tej chwili lipiec i sierpień to bardzo gorące miesiące , a w tym roku znów po ok 4 ech latach panuje tam niemiłosierny upal. Średnio ok 48C w cieniu. Zabieramy, kapelusze, czapki, długie rękawy * znakomicie sprawdza się lniane i bawełniane koszule to nie prawda, ze w nich gorąco....za to chronią przed niebezpiecznym słońcem. Kremy z filtrami UV od 30 w górę. Pamiętajcie , że pijemy dużo wody, może być z dodatkiem cytryny a stanowczo nie pijemy za dużo napojów gazowanych. To powoduje historie żołądkowe u wielu z Was. Zwłaszcza u Tych z Was co się do hoteli All inclusive...wybierają.
Życzę Wam miękkich lądowań i udanego urlopu. Wielu przygód bez przykrych niespodzianek.

Wiecie, że w tym Świecie, nie ma miejsca idealnie bezpiecznego. Żyjemy w takich czasach, gdzie musimy być bohaterami, gdzie musimy udawać, że wszystko jest w porządku. Oszukiwać świadomie swoja Duszę, którą nie raz mamy na ramieniu a nie wewnątrz :)  Musi byś dobrze, bo są to zasłużone  wakacje.  Panika jest złym doradcą. Nic nie dzieje się na darmo. Jeżeli coś się dzieje, to ma to być dla nas czymś czego musimy doświadczyć. Tak więc...poznawajcie nowych, ciekawych ludzi...zwiedzajcie...wypoczywajcie...ale miejcie oczy dookoła głowy.
PAMĘTAJCIE O HAMAMIE...Łaźni Tureckiej. Koniecznie skorzystajcie z niej. To niesamowite doświadczenie.

Pozdrawiam miło.

Brak komentarzy: