niedziela, 12 stycznia 2014

OKO PROROKA ...NAZAR BONCUĞU

To remedium mające za zadanie ochronę  jego wlaściela przed szkodliwymi wpływami  zawistnego wzroku innych ludzi. Uważa się przede wszystkim , że osoby o niebieskich oczach są niebezpieczne, często bowiem ich uroki lub złe mysli bądź emocje mogą zaszkodzic innym.                                               NIEBIESKO MI...


Takowe Oko ma przed tym chronic.

Nazwa NAZAR pochodzi z j.arabskiego


Nazar wystepuje często w kształcie oka. To oko bowiem jest oknem na Świat...jest miejscem, gdzie można odczytywac myśli i to co Dusza sobą prezentuje. Jest też punktem wyjścia dla dobrej i złej myśli.

Kształt oka pojawia się we wszystkich wiekszych religiach. Nawet w Chrześcijaństwie.

Moim zdaniem to Oko Proroka pochodzi od szamańskich wierzeń Turków i zostało wplecione nie jako w kulturę islamską. To dla Turków specyficzna praktyka...która miesza wcześniejsze praktyki szamańskie ze współczesnym życiem .


Turcy uważają, że tego typu remedium będzie ich chronic przed złym i występnym światem. Da ochrone domom, samochodom i ludziom.

To taka wiara z przymrurzeniem oka...jednak praktykowana wszędzie. W całym kraju na różne sposoby. Każdy szanujący się dom będzie posiadał choc 1 takie oko.


W Turcji dostaniecie Oko Proroka w różnych postaciach i kompozycjach. Nawet z Matką Boską w zestawie. Jest to najcześciej kupowana pamiątka...i nie da się ukryc, że efektowna i tania.

Ja nie jestem zabobonna ...ale posiadam kilka zdjec z drzewkiem Nazar i moje sowy , które noszę na szyii mają błękitne oczy :)

Pozdrawiam NikaBrak komentarzy: