poniedziałek, 8 czerwca 2015

PO WYBOROWY...ZAWRÓT GŁOWY....a o to co mamy                  ŻARÓWKA PĘKŁA...nareszcie ale za to mamy KOCIOŁ CZAROWNIC.

CO MAMY :

Jest bardzo źle...w tej chwili istnieje  kilka opcji.
Mało inteligentni ( osoby młode z niewyrobionym kręgosłupem politycznym, którzy oddali głosy na HDP, mimo iż ta partia nie prezentuje ich światopoglądu ) nam to zafundowali... jeżeli
HDP wejdzie w koalicje z AKP...to będzie tzw.czarny scenariusz. Nie widzę też możliwości by
CHP  oraz MHP  dogadały się z HDP...to sprzeczne z ich polityka , która jest nastawiona na nacjonalizm ze strony MHP oraz na obronę myśli Ataturka ...która za równo MHP jak i CHP popiera .
HDP jest partią  kurdyjską, która powstała w raczej z partyzantki kurdyjskiej ...im zależy na oderwaniu się od Turcji.
Jednak w tej chwili to nie możliwe, ze wzgledu na politykę na wschodzie i to co tam się dzieje.
Z czasem jednak...dlaczego by nie i AKP się na to zgodzi. HDP zapowiedziało, że do koalicji z AKP
nie przystąpi ( jakoś nam się w to wierzyć nie chce ) . HDP głosi politykę równości kobiet i chce
byśmy myśleli, iż chronic będą prawa kobiet. Przypomnę, że HDP powstawało na terenach, gdzie
ginie wiele kobiet co roku, mordowanych przez swoich mężów, braci czy wujków.  Po wyborach , gdzie uzyskali 13% głosów, wołali...Przede wszystkim wygrały kobiety! Tia...ale co dalej z takim tłem?   Jeżeli nie taka koalicja to co ?

3 opcja...nie będzie koalicji a AKP zarzadzi tymczasowy zarząd i kolejna turę wyborów .....mamy w
tej chwili tzw. Kocioł Czarownic...i czekamy  co zadecyduje rząd, w tym tyg. lub do 3 miesięcy okarze się co dalej. Do 3 miesięcy należy utworzyć  nowy porządek w rządzie,  przez utworzenie koalicji bądź kolejne wybory. Czy możemy sobie pozwolić na kolejne wybory...to wątpliwe. Analitycy uważają, że to bardzo kosztowne i ryzykowne przedsięwzięcie i powinno być ostatecznością.
 
Destabilizacja w rządzie wprowadzi nas w głębszy kryzys ekonomiczny.Tego się nie da uniknąć.

Jest gorzej niż nam się zdawało.Ale żarówka pękła ..to ważne tylko, że mamy KOCIOŁ CZAROWNIC, do którego nie wiadomo komu chochla przypadnie :)
Jedni krzyczą DEMOKRACJA ( W Turcji raczej Utopia demokracyjna i demagogia na temat demokracji)  a inni tacy jak Ja...siedzą I meczą głowy nad tym jak ta koalicja może wyglądać...czy w ogóle wyjrzy...ZOBACZYMY


INNI KRZYCZĄ...TYLKO NIE KOLAICJA...

W oficjalnych przemówieniach politycy  głoszą ostre oskarżenia przeciw Prezydentowi, oskarżają go o to iż jako głowa państwa , brał udział w kampanii przedwyborczej za pieniądze podatnika. Co jest nie do pomyślenia w systemie jaki w tym kraju powinien być a nie jest. Prezydent, który został wybrany przez naród nie powinien okazywać swoich politycznych poglądów. Występując czynnie w kapmpani przedwyborczej dopuścił się przestępstwa.Przedstawiał swoje rządania ...dopuścił się przestępstwa. Już liderzy wszystkich 3 parti przedstawili ta samą postawę.

Bardzo ładnie wypowiada się lider partii MHP...Bahçeli mówi dokładnie to co ja powyżej napisałam jeżeli chodzi o kombinacje koalicji. Nie widzi się w koalicji z HDP( zdziwiłabym się gdyby było inaczej)...Dodał również, że Prezdent niech przemyśli czy chce w ramach demokratycznych granic pozostać Prezydentem czy woli polityczne potyczki...a wtedy powinnien zrezygnować z pełnienia funkcji Głowy Państwa. RACJA!

ROZKŁAD NA DZIŚ DZIEŃ

AKP : 255 parlamantarzystów
CHP : 133
MHP : 82
HDP:  80

Tu sobie Erdogan zagwarantował umową w Oslo, że do utworzenia koalicji potrzebne jest przekroczenie 10% barażu. Teraz ma do wyboru 3 partie, które ten wymóg spełniają.


Co nas czeka ? Albo albo...koalicja w jakiejś z kombinacji...lub wcześniejsze wybory za ok 45 dni...ale wtedy czy Turcja nie wpadnie w wiekszy kryzys niż jest?  

Ja się przygotowuję na szaleństwo w wykresach giełdowych... dewizowych I kilku innych .
    NIE PANIKUJCIE TO JA BAHATTIN....TYLKO ŻARÓWKA PĘKŁA !! :)
                   DOBREJ NOCY MONO PARTYJNE RZADY....


                                                                    KOALICJA  2015

                                                     
WAŻNE :


Na 550 posłów do Parlamantu...94 to kobiety! sukces! zwłaszcza, że żarókowcy wcele nie uważają kobiet za równych sobie.
 

Brak komentarzy: