poniedziałek, 16 maja 2011

OTWARCIE KONSULATU HONOROWEGO RP W IZMIRZE...

Moi Drodzy przepraszam, ze ze sporym opoznieniem informuje ale lepiej pozno niz wcale:)W dniu 15 kwietnia br. odbyło się oficjalne otwarcie Konsulatu Honorowego RP w Izmirze z udziałem wiceminister spraw zagranicznych, pani Grażyny Bernatowicz. Konsulem Honorowym mianowana została pani Ceyla Borovali. W uroczystości inauguracji wziął udział gubernator Izmiru, zastępca prezydenta miasta, izmirski korpus konsularny, przedstawiciele mediów, kół gospodarczych, polonii i polskie duchowieństwo. Konsulat honorowy w Izmirze jest 57 placówką konsularną w tym mieście i regionie. Obejmuje swym zasięgiem województwa: Izmir, Aydin, Manisa i Mugla.


Bylam na oficjalnym otwarciu jako jeden z zaproszonych gosci nie mniej oficjalny. Zrobiono nam zdjecia niestety fotograf nigdy mi ich nie podeslal:( Wydano znakomite przyjecie. Ja siedzialam w bardzo interesujacym towarzystwie :) Swoisty PROTOKOL DYPLOMATYCZNY...moj znajomy Natowiec, Konsul (Mniejszy) z Istambulu oraz 2ka adwokatow tureckich. Adwokaci tak sie zainteresowali Nasza Polska i jej odwiedzeniem, ze zaplanowalismy im trase wspolnie z Konsulem i Pulkownikiem. Jednak oni poprosili mnie o kontakt i spotkanie. Mam nadzieje, ze sie do nich wybiore. Zrobie to z wielka checia. Popromuje Nasz kraj Turkom;) Na odchodne powiedzieli mi Pani Moniko( MoNika), pojedzmy razem zwiedzac Polske, bedzie fantastycznie:)Pomysle nad tym:)

Wychodzi na to, ze ten rok zapowiada mi sie nie tylko na przewodzeniu po Turcji Polakom czy Amerykanom...

2 komentarze:

Gastria pisze...

Czy to prawda, ze jest jakiś konsulat RP w mieście Mersin?? Jeśli tak gdzie mogę uzyskać informacje na ten temat? Nie ukrywam, ze bliżej miałabym załatwiać sprawy...

Nika pisze...

Tak w Mersin jest konsulat...skontaktowalam sie z jednym z Braci Kapucynow i mowi, ze wie, gdzie jest priv dom konsula ale niestety nie jest pewny co do biura. Mysle, ze jak Mersin Polonya Fahri Konsulosluğu ..wpiszesz na google to powinno sie cos pojawic.

Pozdrawiam:)