sobota, 22 marca 2014

21. IZMIRSKI FESTIWAL JAZZOWY EUROPA ...Zakończony


W tym roku udało mi się na ostatnią minutę i to za sprawą brata Macka (  bilety ) udac na koncert kończący 21. Izmirski Festiwal Jezzowy, który co roku odbywa się w Metropolii Egejskiej.


         Jak pewnie wiecie Jazz ma wiele twarzy, te wszystkie twarze jazzu można było oglądac i wysłuchac w ciągu ponad 2 tyg. koncertowania i warsztatów.  Festiwal rozpoczął się 03 marca i zakończył 20 marca.
Do towarzystwa pojechał ze mną Ojciec Ensio. Włoch, który sprawuje w Izmirze posługę kapłańską.
Koncert odbywał się w Hali Koncertowej Ahmed Adnan Soygun.

Od kilku lat IKSEV oraz Konsulat Polski w Istambule organizują wspólnie te i letnie koncerty w Efezie. W tym roku dzieje się wszystko przy wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza. Odbywają się koncerty polskich artystów w Turcji oraz tureckich w Polsce.Wiele innych ciekawych wystaw ma miejsce w Istambule w Muzeach.


Wracając do koncertu, było to ciekawe doświadczenie wizualne i audio . Jazz innowacyjny. nowoczesny. Niektórych zachwyca  a innych szokuje.
Mnie się bardzo podobało. Przed nami wystąpił kwintet Macieja Obary ...Maciej Obara International Quartet and Tom Arthurs.
Tu można zapoznac się ze szczegółowym programem tamtych dni. Było wielu polskich artystów. Ja wstyd się przyznac ale z natłoku spraw przegapiłam inne koncerty. http://www.iksev.org/tr/caz-festivali/program


Monika K.

Brak komentarzy: